Kot Norweski leśny- charakter

Z roku na rok przybywa właścicieli zwierząt domowych. Szczególnie w okresie świąt bożego narodzenia widocznie wzrasta ilość kupowanych zwierząt. Bierze się to stąd, że zdaniem niektórych jest to bardzo dobry pomysł na prezent. Można by się z tym zgodzić pod warunkiem, że osoba obdarowywana została o tym wcześniej poinformowana i wyraziła wolę posiadania.

Zdjęcie znalezione na Vetstreet.com
Zdjęcie znalezione na Vetstreet.com

Prezent ten niewątpliwie przyniesie nowemu właścicielowi wiele radości, ale minie kilka miesięcy i nadejdzie wiosna. Wtedy odpowiedzialny właściciel powinien zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego pupila. Szczególnie, gdy jest posiadaczem kota norweskiego. To rasa, która w swoim pierwotnym pochodzeniu była rasą dziką. Kot norweski nie stracił chęci życia na wolności, w związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że może uciec. jest to niebezpieczne, ponieważ na drodze ewolucji stracił cechy umożliwiające przetrwanie. W związku z tym kot norweski powinien mieszkać w domu, w którym zabezpieczone są wszystkie wyjścia np. specjalną siatką. obecnie jest wiele firm oferujących usługi montażu zabezpieczeń, więc ochrona pupila nie jest taka trudna.

One Reply to “Kot Norweski leśny- charakter”

  1. Odpowiedzialność i charakter kota norweskiego to ważne czynniki. Nie warto kupować kota leśnego norweskiego na uroczystości lub jak wspomniano w artykule święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *