Kot Mandalay – trochę informacji

Mandalay jest dość mało znaną kocią rasą; szczególnie w Polsce. Natomiast, gdy ktoś go raz spotka na swojej drodze, to zapamięta go na długo. W związku z tym ma wielu zwolenników. Mandalay nie jest typem kota samotnika – woli przebywać w większej grupie ludzi bądź zwierząt.

Zdjęcie znalezione na Rafoej.weebly.com
Zdjęcie znalezione na Rafoej.weebly.com

Bardzo szybko przywiązuje się do swojego opiekuna. Jest raczej kotem domowy i nie powinien być przekształcany na kota wychodzącego na zewnątrz. Dlaczego? Dlatego, że w czasie ewolucji stracił wiele naturalnych cech, które umożliwiłyby mu przetrwanie na wolności. Dla swoich właścicieli są wymagające… ale tylko w kwestii pieszczot. Bardzo lubią zabawę i nigdy nie wyrastają z wieku małego kota. Uważane są za jedne z najinteligentniejszych kotów. Mają w sobie dużą ciekawość świata, którą widać już na pierwszy rzut oka – w ich przenikliwym spojrzeniu. Lubią zaglądać do każdego zakamarka. W mieszkaniu, w którym żyją potrafią zauważyć wszystkie zmiany. Nie mają problemu z akceptacją małych dzieci i dobrze tolerują obecność innych zwierząt (w tym psów).

One Reply to “Kot Mandalay – trochę informacji”

  1. Kot Mandalay to rasa mało popularna w Polsce. Bardzo fajnie, że napisaliście kilka artykułów o tej rasie. Interesuję się kotami różnych ras i właśnie piszę pracę na biologię o kocie Mandalay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *