Maine Coon – waga, duży czy olbrzym?

Maine coon to jedna z największych ras kotów domowych. Kocury tej rasy mogą osiągać wagę nawet 10 kg, a kotki od 4 do 6 kilogramów. Maine Coon ma głowę średniej wielkości o nieco kanciastej budowie z mocną brodą, która wraz z nosem i górną wargą tworzy pionową linię. Nos jest długi.

Zdjęcie znalezione na Cattime.com
Zdjęcie znalezione na Cattime.com

Najczęstszą barwą oczu jest kolor złoty, zielony i miedziany. Maine Coon mają szeroką klatkę piersiową i masywny tułów. Ogon kota jest puszysty, długi włos okrywowy tworzy charakterystyczne „pióro”. Koty tej rasy mają gęstą sierść, gładką i luźno opadającą.. Kot najczęściej ma umaszczenie pręgowane. Ciekawą cechą rasy jest znacznie wydłużony rozwój fizyczny. Kot tej rasy osiąga dorosłość dopiero w wieku 3-4 lat. Maine Coon to zwierzęta eleganckie, dostojne, muskularne, o wydłużonej sylwetce. Kot omawianej rasy ma dość duże, okrągłe stopy ze sporą ilością włosia między palcami. Oczy tego kota są duże, skośnie osadzone. Najdłuższe owłosienie występuje na szyi, bokach, brzuchu oraz na tylnej stronie ud. Najkrócej mówiąc: piękny kot.

One Reply to “Maine Coon – waga, duży czy olbrzym?”

  1. Maine coon waga może dochodzić nawet ponad 18 kg. Jednak to tłuściochy. Duże koty maine coon mają średnio około 10 kg z tego co zauważyłem. Nie można stwierdzić, że kot maine coon to olbrzym lub jest duży. Po prostu jest sobą. Bardzo lubię rasę maine coon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *