Kot Korat – cena i popularność

Popularność rasy korat została zdobyta poprzez krąg miłośników tej rasy z USA. To tam została zapoczątkowane ich istnienie, jak również i popularność. Co nie było trudnym działaniem, ponieważ koty te znacznie przyciągają naszą uwagę. Co prawda rasa ta znajduje się wśród niewielkiej liczny hodowców, jednakże takie okazy muszą być rzadkością.

Zdjęcie znalezione na Pets4homes.co.uk
Zdjęcie znalezione na Pets4homes.co.uk

Dlatego też uchronione zostały od innych wad wrodzonych. Jednym słowem jest to czysta rasa, nieuwzględniająca żadnych zabiegów hodowlanych. Nieustanna zaś współpraca hodowców rasy korat, odzwierciedliła się w dziedzinie zdrowia tych kotów, jakim mogą się poszczycić. Tym samym oczywistym jest, że wszystkie federacje felinologiczne na świecie, nie miały żadnych obiekcji i wątpliwości przed uznaniem tej rasy. Tym samym jak możemy zauważyć, niezwykle wiele czynników ma wpływ na to, że rasa korat, jest rasą uznawaną za wyjątkową. Wszystko jednak dzięki czujności jak również i trosce osób, które zapoczątkowały istnienie tej rasy. Pilnując, a żeby była najczystsza w swojej postaci i nie uwzględniała żadnych modyfikacji.

2 Replies to “Kot Korat – cena i popularność

  1. W artykule nic nie znalazłam o cenie kota. Cena za kota Korat ogólnie jest ciężka do ustalenia. Nie widziałam jeszcze ogłoszeń na OLX czy Allegro z tym kociakiem. Hodowli też nie ma chyba w Polsce jakiejś popularnej. Podsumowując cena nie ustalona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *