Kot Europejski długowłosy – emocje

Kot europejski, brytyjski, perski, japoński i każdy inny chce pokazać swoje emocje w jakiś sposób. Żeby dowiedzieć się, w jakim jest stanie emocjonalnym trzeba dokładnie obserwować po prostu jego zachowanie. Ogon nie jest tylko narzędziem równowagi kota, ale też pokazuje czy jest aktualnie spokojny, może chce się bawić a może coś go wystraszyło albo zdenerwowało?

Zdjęcie znalezione na Pinterest.com
Zdjęcie znalezione na Pinterest.com

Ogonem sygnalizuje też, że w pobliżu jest coś dla niego interesujące albo, że jest czymś zaniepokojony. Warto też pamiętać, że jeżeli kot europejski czy jakikolwiek inny pała negatywnymi emocjami, może stać się agresywny i być zagrożeniem dla osób lub zwierząt w najbliższym otoczeniu. Często, aby rozładować emocje albo po prostu z nudów, kot bawi się w taki sposób, aby także zaspokoić swój instynkt łowiecki. Dlatego sam potrafi znaleźć sobie zabawę (niekoniecznie ta zabawa musi być korzystna dla nas, gdyż pupil lubi czasem niszczyć nasze rzeczy). Warto wiedzieć, w jaki sposób kot może okazywać emocje, po to, aby „nie drzeć z nim kotów”.

One Reply to “Kot Europejski długowłosy – emocje”

  1. Kot europejski długowłosy to bardzo atrakcyjny kociak. Mam takie dwa kotki i jedyne co mnie w nich wkurza to drapanie tapczanu. Mam kupiony drapak ale woli mój tapczan. Niestety zniszczył go pod względem estetycznym. Jednak polecam wszystkim tego kotka jeżeli nie chcecie mieć jakiegoś drogiego np: maine coon lub inna rasa długowłosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *