Kot Europejski krótkowłosy – dla kogo?

Częstym wyborem zwierzaka do domu jest kot europejski. Jednak planując wybór kota trzeba wziąć po uwagę wiele aspektów, które będą kluczowe w podjęciu tej decyzji. Mianowicie, należy zacząć od tego czy kot nadaje się do miejsca, w którym mieszkamy. Ważne jest, aby nawet w małym mieszkaniu czy domku zapewnić mu możliwość do działań instynktownych takich jak wspinaczka.

Zdjęcie znalezione na Trekearth.com
Zdjęcie znalezione na Trekearth.com

Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie udostępnienie mu wyższych miejsc w domu albo kupno specjalnej wysokiej zabawki, która może być także dobrym drapakiem, na którym kotek będzie ostrzył pazurki a nie na naszych rzeczach. Warto pomyśleć, aby kot europejski ze względu na swoje geny miał możliwość polowania (np. podczas zabawy). Mruczek europejski niezależnie od tego czy jest leniuchem czy bardziej aktywnym osobnikiem, to także jest indywidualistą i raczej sam przyjdzie, gdy najdzie go ochota na pieszczoty. Ale bez obaw może przebywać razem z dziećmi. I ważne jest też, aby zaspokoić jego potrzebę szukania i poznawania, czyli dużo kryjówek i schowków, gdzie będzie mógł się bawić a w razie potrzeby także schować.

One Reply to “Kot Europejski krótkowłosy – dla kogo?”

  1. Koty europejskie krótkowłose chyba są dla każdego. Pielęgnacja jest prosta. Kot europejski krótkowłosy w przeciwieństwie do długowłosego jest łatwiejszy w utrzymaniu. Nie trzeba często go czesać. Cena za kota europejskiego to kilka złotych. Większość oddaje za czekoladę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *