Kot Egzotyczny hodowla i pielęgnacja

Kot egzotyczny wymaga jak każdy zwierzak domowy odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest to, że nie musza to być jakieś specjalne zabiegi, ale podstawowe, które pomogą mu zachować ładną i gładką sierść, zdrowie i wigor. Sama pielęgnacja nie jest trudna i czasochłonna.

Zdjęcie znalezione na Cat-breeds-encyclopedia.com
Zdjęcie znalezione na Cat-breeds-encyclopedia.com

Wystarczy raz, maksymalnie dwa razy na tydzień znaleźć kilka minut na szczotkowanie kota, a to poza tym, że poprawi ukrwienie, usunie martwe włosie i zadba o to, aby było ono lśniące i gładkie. Tak jak koty brytyjskie czy perskie, ze względu na krótki nos, będzie on bardzo łzawił, dlatego trzeba często usuwać mu tzw. „śpioszki” z oczu. Trzeba pamiętać, że zaniedbanie tego, może skończyć się zabiegiem lub innymi chorobami, na które może zacząć cierpieć kot egzotyczny. Pamiętać należy także o diecie, aby pupil otrzymywał w niej wszystkie niezbędne składniki odżywcze, gdyż dzięki temu będzie zdrowy, szczęśliwy, aktywny a jego sierść będzie gładka, miękka i zadbana. Najważniejszą rzeczą mimo wszystko jest to, żeby pamiętać o dokładnym wysuszeniu jego futra. Jest to tak ważne, dlatego, iż te futrzaki bardzo łatwo mogą się przeziębić.

One Reply to “Kot Egzotyczny hodowla i pielęgnacja”

  1. Kot egzotyczny hodowla i pielęgnacja to proste czynności. W artykule pisze, że czesanie 2 razy w tygodniu ale tak naprawdę nawet raz w tygodniu wystarczy. Jak wspomniałem hodowla i pielęgnacja kota egzotycznego jest prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *