Kot Devon Rex – charakter i pielęgnacja

Wielu z nas obawia się faktu pielęgnacji kotów rasowy, jednakże w przypadku rasy devon rex, problemu nie mam praktycznie żadnego. Ponieważ zajęciami, jakich powinniśmy się podejmować w przypadku tej rasy, jest przede wszystkim kąpanie, wygładzenie sierści, miękką szczotką lub ręką, jak również kontrola jego skóry, oczu i uszu.

Zdjęcie znalezione na Topanimalsites.net
Zdjęcie znalezione na Topanimalsites.net

Ponieważ dzięki temu uda nam się w szybki sposób zauważyć jak również i wyeliminować jakiekolwiek zmiany, bądź też choroby. Co jest rzadkością w przypadku rasy devon rex, dlatego że koty te są dość odporne na alergie i choroby. Jeśli zaś chodzi o ich pazurki, to warto je systematycznie podcinać, ponieważ to zwiększy ich komfort chodzenia. Jego podwyższona temperatura ciała może wpływać na większą wrażliwość względem wilgoci, czy też niskich temperatur, jednakże jak wiadomo koty te zazwyczaj przebywają w domach, a co za tym idzie kwestia ta nie jest, aż na tyle istotną. Zatem jak można zauważyć przyjemność posiadania tej rasy kota jest ogromną, obowiązki zaś z nimi związane małe wymagające.

One Reply to “Kot Devon Rex – charakter i pielęgnacja”

  1. Fajna fotka do newsa. Kot Devon Rex nie powinien nikomu sprawić problemów z pielęgnacją. Devon Rex charakter też ma bardzo ciekawy więc podsumowując kotek może być dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *