Kot Brytyjski długowłosy

Często nawet nie wiemy, dlaczego kot mruczy, łasi się czy macha ogonem. Koty brytyjskie, europejskie i inne poprzez mowę ciała mogą tylko przekazać nam informacje, a my, jako właściciele powinniśmy się jej nauczyć, żeby jak najlepiej zadbać o futrzaka. Kot mruczy wtedy, kiedy jest mu dobrze, ale też, jeżeli się czegoś przestraszył albo, gdy po prostu coś go zdenerwowało i chce się uspokoić.

Zdjęcie znalezione na Cat-breeds-encyclopedia.com
Zdjęcie znalezione na Cat-breeds-encyclopedia.com

Czasem może mruczeć, kiedy coś go boli. Patrząc na kota można pomyśleć, że macha ogonem wtedy, kiedy jest zły, ale nie tylko, gdyż robi to polując czy kiedy głaskanie sprawia mu przyjemność. To, co my jemy normalnie dla kota jest trucizną. Nasi pupile powinni unikać czosnku, cebuli i tym podobnych warzyw gdyż ich spożycie może prowadzić nawet do śmierci. Koty brytyjskie żyją wyjątkowo długo, bo nawet ok.20 lat., czyli znacznie dłużej niż psiaki. To tylko nieliczne ciekawostki na temat kotów, jednak mając pupila warto poczytać i dowiedzieć się więcej o ich mowie ciała i wydawanych odgłosach, gdyż może to nawet uratować naszego futrzaka.

One Reply to “Kot Brytyjski długowłosy”

  1. Kot brytyjski długowłosy jest bardzo ciekawym zwierzakiem. Mam w domu krótkowłosego i dwa długowłose. Koty brytyjskie są bardzo popularne w Polsce. Brytyjski kot długowłosy jest ładniejszy od krótkowłosego według mnie. Jednak to kwestia gustu tylko i wyłącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *