Kot Brytyjski krótkowłosy

Jak mawiał Ernest Hemingway „posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”. Każdy, kto ma takiego futrzaka to dobrze o tym wie. Ale przed podjęciem decyzji trzeba się zastanowić, jakiego kota możemy przygarnąć. Jego charakter musi być w miarę dopasowany do naszych możliwości wychowania kociaka.

Zdjęcie znalezione na Cattime.com
Zdjęcie znalezione na Cattime.com

Koty brytyjskie są dobre dla tych, którzy maja dom i mieszkanie, gdyż doskonale przystosowuje się do obydwu miejsc. Jednak trzeba dobrze zaplanować przestrzeń szczególnie małego mieszkania, żeby pupil miał duże możliwości harcowania i zabawy. Koty brytyjskie i nie tylko ze względu na to, że są zwierzakami nadrzewnymi, w większości uwielbiają wspinaczkę po meblach, stołach, parapetach, drzwiach i innych rzeczach, które są wysoko, dlatego też warto zapewnić im możliwość wspinania się i bycia wyżej niż na kanapie czy fotelu. Nikt nie musi się martwić, że kotek brytyjski szybko wyrośnie z zabawy i będzie wolał odpoczywać i spać. Taki moment, owszem, może nastąpić, jednak warto zauważyć, że te kociaki, dlatego, iż dorastają wolniej, dłużej mają chęć na zabawy. Dlatego, każdy, kto chce kota, który będzie „żywy” i chętny do zabawy niech zastanowi się nad wyborem kota brytyjskiego.

One Reply to “Kot Brytyjski krótkowłosy”

  1. Kot brytyjski krótkowłosy jest bardzo fajny. Znam osobę, która ma dwa koty brytyjskie krótkowłose. Myślę, że brytyjski kot krótkowłosy jest lepszy od długowłosego, ponieważ mniej włosów zostawia na np: kanapie. No i lepiej wygląda ale to już kwestia gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *