Kot Brytyjski – charakter i pielęgnacja

Zastanawiając się nad przygarnięciem czy kupnem kociaka trzeba przemyśleć kwestię jego pielęgnacji. Jak każde zwierzątko domowe wymaga on dbania i troski, jednak niektórym pupilom wystarczy głaskanie i wyczesania, a inne potrzebują specjalnej pielęgnacji. Koty brytyjskie ze względu na to, że ich sierść jest krótka, nie wymagają długiego czesania czy częstych kąpieli.

Zdjęcie znalezione na Purrfectcatbreeds.com
Zdjęcie znalezione na Purrfectcatbreeds.com

Jednak trzeba mimo wszystko zwierzaka wyczesać, dlatego ten zabieg powinno się wykonywać od małego, ale nie koniecznie często. Koty brytyjskie mają krótki pyszczek a to powoduje, że często „płaczą”. Dlatego też, należy usuwać wycieki dość często. Nie można zapomnieć o pielęgnacji uszu. Wystarczy raz w tygodniu je czyścić wacikiem, z np. oliwką dla dzieci. Oprócz tego należy też pamiętać o usuwaniu kamienia z ząbków i o lekki skróceniu pazurków, uważając na to, aby nie uszkodzić tkanki. Dieta kotka powinna być zbilansowana by był szczęśliwy, zdrowy i miał ładną sierść. Poleca się kupowanie karmy dobrych firm, gdyż niestety tańsze jedzenie to koci „fast foods”. Pupile są uzależnione od nas, dlatego trzeba o nie bardzo dbać.

One Reply to “Kot Brytyjski – charakter i pielęgnacja”

  1. Koty brytyjskie charakter mają bardzo ciekawy. Jeżeli chodzi o pielęgnację to kłopotliwe jest rozczesanie włosów. Mój kot brytyjski długowłosy nie lubi tego zabiegu. Jednak nie był przyzwyczajony od małego. Najlepiej czesać go, gdy jest śpiący. W artykule opisany jest głównie pielęgnacja kota krótkowłosego. Charakter kota krótkowłosego i długowłosego jest podobny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *